/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Vánoční koledy, vůně punče, svítící vánoční stromeček, .... To vše dotvářelo pohodovou vánoční atmosféru letošních vánočních dílen. V každé třídě si mohly děti se svými rodiči vyrobit jeden z dárků.

Vánoční dílny 2007 001

Tentokrát překvapí ty, které mají rády, andílkem na dřevěném kolíčku

Vánoční dílny 2007 064

sněhulákem z tvrdnoucí hmoty

Vánoční dílny 2007 059

barevným ubrouskem

Vánoční dílny 2007 074

vánoční šiškou

Vánoční dílny 2007 022

svícínkem nebo přáníčkem

Vánoční dílny 2007 025

Vánoční dílny 2007 055

Zdobily se také perníky. Někteří ale neodolali a hned je ochutnali.

Vánoční dílny 2007 036

Na závěr jsme si společně zazpívali tři koledy a pohodově a vánočně naladěni jsme se rozešli domů. Poděkování za vydařenou akci patří všem paním učitelkám, vychovatelkám i paní uklízečce, které dílny připravily, paním kuchařkám za skvělý vánoční punč a všem, kteří přišli a pomohli tak tuto pohodu dotvořit. Všem se výrobky skvěle povedly a uřčitě někomu udělají radost.

Další fotografie naleznete zde.

Zveme vás na naše vánoční dílny.

Ve středu 5. prosince navštívil děti ve škole Mikuláš.

Mikuláš 2008 001

Nepřišel sám, doprovázeli ho andělé i čerti.

Mikuláš 2008 002

Někteří měli obavy, aby je čerti příliš nestrašili.

Mikuláš 2008 012

Mikuláš 2008 013

Nakonec to všichni zvládli.

Mikuláš 2008 015

Mikuláš a jeho pomocníky rozdali dětem sladké odměny.

Mikuláš 2008 029

Mikuláš 2008 037

Další fotky zde.

Začátek adventního času si připomněly děti zapálením první svíčky na adventním věnci a společným zpěvem známých koled.

Adventní zpívání 008

Už teď se těšíme na kouzelný čas Vánoc. Čas, kdy si lidé vzájemně plní svá přání, kdy se snažíme mít k sobě blíž a chovat se k sobě vlídně a ohleduplně.

Adventní zpívání 1 005

Zkusme i my ve škole využít tento čas a snažme se k sobě chovat hezky.

Adventní zpívání 015

Už se těšíme na příští pondělí.

Další fotografie zde.

že jsou piškvorky jednou z velmi oblíbných her našich žáků i žákyň, dokazuje jejich účast ve školním kole této soutěže, kterou pro ně každoročně pořádá dům dětí a mládeže.

Piškvorák 2007 012

27 účastníků školního kola si měřilo své síly 5. listopadu a 12 z nich pak postoupilo do městského kola, které se konalo na DDM v sobotu 24. listopadu. Své síly si zde měřili žáci všech mikulovských základních škol. Naši žáci si vedli skvěle a v těžké konkurenci obsadili skvělá místa. Z šesti diplomů určených pro žáky 1. stupně získali 5.

Piškvorák 2007 015

V kategorii 1. a 2. tříd obsadil 2. místo Ondřej Zourek ze 2.A a 3. místo Lukáš Míček z 1.A.

piškvorák 2008

V kategorii 3. - 5. tříd získala titul Piškvorák roku 2007 a 1. místo Darina Nováková ze 3.A, 2. místo Oldřich Beránek ze 4.A a na třetím místě se umístila Tereza Vajdíková z 5.A.

piškvorák 2010

Všem dětem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a vítězům srdečně blahopřejeme.

Fotografie zde.

2.A - CEV podzim 2007 016

2.A - CEV podzim 2007 006

V pořadí druhou výtvarnou dílnou ve škole bylo drátkování.

Drátkování

Děti si mohly s paními učitelkami i se svými rodiči vyzkoušet tuto velmi zajímavou činnost. Paní učitelka Ester Tausingerová pro ně vše pečlivě připravila, drátky, korálky i listy s různými nápady, které si mohli všichni vyzkoušet. Při příjemné hudbě, v příjemném prostředí i atmosféře se rodily velmi zajímavé výrobky.

Drátkování 1

Určitě někoho potěší třeba pod vánočním stromečkem nebo udělají někomu radost jen tak a o to nám šlo. Snad se nám to podařilo.

Drátkování 10-07 017

Už teď vás také můžeme pozvat na Vánoční dílničky, které chystáme na 12. prosince od 15. hodin. Těšíme se na vás.

Další fotografie zde.

prožily děti v základní škole na Pavlovské.

Den s Astrid. L.1

Tato světově známá švédská spisovatelka, autorka více než stovky knih pro děti, se totiž narodila právě před sto lety, 14. listopadu 1907. V tento den přišly děti převlečené za postavy z knih této autorky nebo jiné pohádkové postavy. Ve škole jste tak mohli potkat Pipi Punčochatou, Ronju, dceru loupežníka, Karkulína, Lasse i Bosse a mnoho dalších hrdinů z oblíbené knihy Děti z Bullerbynu nebo postavy z jiných knih.

Den s A.L. 2.A

Ve všech třídách jsme si povídali o autorce, četli si její knihy a promítali filmy natočené podle některých z nich.Vypracovávaly se také pracovní listy s pohádkovou tematikou. Děti kreslily a malovaly některé postavy a soutěžily. S encyklopediemi a mapou jsme cestovali do Švédska, abychom mohli trochu poznat zemi, ve které tato spisovatelka žila a psala příběhy o dětech a pro děti.

Pipi Dlouhá Punčocha

Tímto dnem jsme se posunuli také o kousek dál v našem společném projektu Já a kniha. Doufáme, že si ho všichni skvěle užili.