/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Týden s rodilým mluvčím

Na naší škole probíhal od 20. 2. 2017 do 24. 2. 2017

týden s rodilým mluvčím z Kanady, který se jmenoval Dave Warman.

Navštívil nás už měsíc předtím na ukázkové hodině,

která se všem moc líbila.

Každý den od pondělí do pátku se dvě skupiny dětí ze čtvrté a páté třídy dělily na výuku v trojhodinovém bloku.

Ve středu se učitelé vyměnili a místo Davea jsme měli Giorgia z Chicaga, který mezi tím učil na budově Valtická.

V hodinách jsme hráli hry v angličtině, dělali jsme zábavné

pracovní listy a sledovali anglická videa. Hlavně jsme si povídali na téma, které se každý den měnilo. Tématem bylo – Chicago, speciality, hudba……..

Všem se to moc líbilo!

Jan Souchop, Evelína Dammová

Už jsme se konečně dočkali! Týden, na který se vždycky těšíme. Strávíme ho celý v Němčičkách na lyžích.

Úterý (31)

S napětím dlouho sledujeme počasí, jaké podmínky nám připraví. Po loňském lyžování mezi prvosenkami to letos vypadá dobře. Spousta sněhu, jezdí se na obou sjezdovkách, dnes sluníčko, zkrátka téměř ideál. Škoda, že někteří zůstávají raději ve škole. Pohyb na čerstvém vzduchu určitě nemůže nikomu ublížit. Středa bude náročná, hlavně pro nejmenší. Někteří už jsou unavení. Na cestě zpět si v autobuse někteří pěkně schrupnou.

Cesta zpět (5)

Ale určitě to zvládnou.

Všichni dělají obrovské pokroky. Už všichni vyjedou vlekem až nahoru.

Čtvrtek (35)

O přestávce bodne taky dobrá svačinka.

Svačinka (1)

Pokroky dělají i naši snowboarďáci.

Čtvrtek (27)

Tentokrát jezdí pod vedením paní učitelky Silvy Šilingerové.

V pátek čeká všechny tradiční závod ve slalomu. Všichni se hrozně těší. Ale není vůbec důležité, jak kdo dopadne, hlavní je, pořádně si to užít.

Pátek (33)

Všichni se moc těší. Poděkování všem za zdárný průběh celého kurzu. Už se těšíme na příští rok.

Fotografie zde.

V úterý 24. ledna vyrazili Jan Souchop a Vendula Kadlecová, oba žáci V.A třídy, do Velkých Pavlovic, kde se každoročně koná okresní kolo matematické olympiády pro žáky 5. až 9. tříd. V kategorii 5. tříd se letos sešlo celkem 16 účastníku z celého okresu Břeclav. Naši dva páťáci se rozhodně neztratili. Vendulka se umístila na velmi pěkném 8. místě. Honzík, který si soutěž vyzkoušel již v loňském roce, využil své zkušenosti, a stal se letos vítězem. Velkou radost měla také paní učitelka Pavla Čechová, která jim pomáhala s přípravou. U této soutěže nestačí jen příklady vypočítat, ale je potřeba také je správně zapsat. Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Honzíkovi k blahopřejeme k vítězství.

DSCN1072

Poprvé se zúčastnili naši žáci šachového turnaje v Břeclavi. Čtyřčlenné družstvo ve složení Vojta Kaczur (5.A), Luboš Kouřílek (5.A), Tobias Životek (2.A) a Dominik Vajdík (2.A) se rozhodně neztratili. V poměrně velké konkurenci obsadili z dvanácti družstev krásné 8. místo.

Šachový turnaj (4)

Celkem hráli každý 7 her. Z toho Vojta, hráč na 1. šachovnici získal 4 výhry,

Šachový turnaj (5)

Luboš - 2. šachovnice

Šachový turnaj

a Dominik - 4. šachovnice - 3 výhry

Šachový turnaj (8)

a Tobias - 3. šachovnice - uhrál 2 výhry.

Šachový turnaj (6)

Skvělý výsledek! Velká pochvala. Už teď trénují hoši na příští rok.

Všichni čtyři kluci jsou hráči mikulovského šachového kroužku. Trénují od září jednou týdně v Galerii Závodný. Poděkování za úspěch patří také jejich trenérům.

Další foto zde.

Již potřetí se sešel 7. října celý první stupeň na pěvecké přehlídce "Zpívá celá škola".