/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Ve čtvrtek se uskutečnilo první setkání budoucích prvňáčků a jejich rodičů s paní učitelkou.

První setkání budoucích prvňáčků (6)

Vyzkoušeli si společně několik aktivit a zazpívali si.

První setkání budoucích prvňáčků (25)
První setkání budoucích prvňáčků (13)

Paní kuchařky pro ně připravily malou ochutnávku školních svačinek.

První setkání budoucích prvňáčků (40)

Většině přišla vhod a společně si na ní pochutnali. Těšíme se na další setkání, které se bude konat v pondělí 29. května.

Foto zde.

Setkání Pavlovská

Foto zde.

Čarodějnice

V pátek dne 28.4. od 10:00 do 12:00 proběhly v tělocvičně společné čarodějnické hry.

Účinkovala tam třída 5.A, která chystala

pro všechny ostatní děti zábavné soutěže

za sladkou odměnu.

Čarodějnice (75)

Všechny děti i paní učitelky byly v čarodějnickém kostýmu. Stranou nezůstal ani pan ředitel. Už ráno všechny vítal před školou školní čaroděj.

Čarodějnice (33)

Soutěžilo se na sedmi stanovištích. Nějaká byla sportovní, jako

třeba překážková dráha se svázanýma nohama, střílení a hokej s čarodějnickými košťaty, poté tam byly logické hry jako hádanky a skládání slov, hledání zvířátek v písku nebo mouce a hledání kouzelné kuličky pod pohybujícími se kelímky.

Čarodějnice (10)

Na konci se měl odměnit nejlepší kostým, ale porota to měla moc těžké, protože všechny děti byly nádherně ustrojené, tak dostali odměnu všichni.

Někteří si i zatančili. Hlavně si všichni čarodějné dopoledne parádně užili.

Čarodějnice (19)

Rozálie Pirščová, Vendula Kadlecová, třída 5.A

Další fotografie najdete zde.

Fotografie zde.

Týden s rodilým mluvčím

Na naší škole probíhal od 20. 2. 2017 do 24. 2. 2017

týden s rodilým mluvčím z Kanady, který se jmenoval Dave Warman.

Navštívil nás už měsíc předtím na ukázkové hodině,

která se všem moc líbila.

Každý den od pondělí do pátku se dvě skupiny dětí ze čtvrté a páté třídy dělily na výuku v trojhodinovém bloku.

Ve středu se učitelé vyměnili a místo Davea jsme měli Giorgia z Chicaga, který mezi tím učil na budově Valtická.

V hodinách jsme hráli hry v angličtině, dělali jsme zábavné

pracovní listy a sledovali anglická videa. Hlavně jsme si povídali na téma, které se každý den měnilo. Tématem bylo – Chicago, speciality, hudba……..

Všem se to moc líbilo!

Jan Souchop, Evelína Dammová

Už jsme se konečně dočkali! Týden, na který se vždycky těšíme. Strávíme ho celý v Němčičkách na lyžích.

Úterý (31)

S napětím dlouho sledujeme počasí, jaké podmínky nám připraví. Po loňském lyžování mezi prvosenkami to letos vypadá dobře. Spousta sněhu, jezdí se na obou sjezdovkách, dnes sluníčko, zkrátka téměř ideál. Škoda, že někteří zůstávají raději ve škole. Pohyb na čerstvém vzduchu určitě nemůže nikomu ublížit. Středa bude náročná, hlavně pro nejmenší. Někteří už jsou unavení. Na cestě zpět si v autobuse někteří pěkně schrupnou.

Cesta zpět (5)

Ale určitě to zvládnou.

Všichni dělají obrovské pokroky. Už všichni vyjedou vlekem až nahoru.

Čtvrtek (35)

O přestávce bodne taky dobrá svačinka.

Svačinka (1)

Pokroky dělají i naši snowboarďáci.

Čtvrtek (27)

Tentokrát jezdí pod vedením paní učitelky Silvy Šilingerové.

V pátek čeká všechny tradiční závod ve slalomu. Všichni se hrozně těší. Ale není vůbec důležité, jak kdo dopadne, hlavní je, pořádně si to užít.

Pátek (33)

Všichni se moc těší. Poděkování všem za zdárný průběh celého kurzu. Už se těšíme na příští rok.

Fotografie zde.

V úterý 24. ledna vyrazili Jan Souchop a Vendula Kadlecová, oba žáci V.A třídy, do Velkých Pavlovic, kde se každoročně koná okresní kolo matematické olympiády pro žáky 5. až 9. tříd. V kategorii 5. tříd se letos sešlo celkem 16 účastníku z celého okresu Břeclav. Naši dva páťáci se rozhodně neztratili. Vendulka se umístila na velmi pěkném 8. místě. Honzík, který si soutěž vyzkoušel již v loňském roce, využil své zkušenosti, a stal se letos vítězem. Velkou radost měla také paní učitelka Pavla Čechová, která jim pomáhala s přípravou. U této soutěže nestačí jen příklady vypočítat, ale je potřeba také je správně zapsat. Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Honzíkovi k blahopřejeme k vítězství.