/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

V pátek 26. května se naše taneční skupina Funny Dancers zúčastnila soutěže Česko se hýbe. Při své premiéře si vůbec nevedla špatně. Holky a Filda získali nakonec diplomy a medaile za 7. místo a jen o jedno místo jim utekl postup do Prahy. Už teď se těší, že zkusí štěstí i příští rok.

20170526_131418_resized
20160831_103214

V úterý 16. května se konalo v Břeclavi na ZŠ Slovácká okresní kolo matematické olympiády, kde získal Honzík Souchop 5.A skvělé 1. místo. Moc blahopřejeme.

Poslední den barevného týdne měl barvu žlutou.

DSCN1208

V tento den proběhl také program o včelách, který se nám velmi líbil. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života včel.

Žlutý pátek (6)

Naši sportovci vyrazili na Valtickou, kde probíhal atletický trojboj. V něm se utkaly v běhu na 50 m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem děti z obou našich budov. Medailisté nás budou v úterý reprezentovat na ZŠ Hraničářů. Budeme držet palce.

Další foto zde.

Celý týden jsme také sbírali starý papír. Podařilo se nasbírat 3 plné kontejnery. Super. Děkujeme.

Bílý pátek (2)
Bílý pátek (15)
Bílý pátek (22)
Bílý pátek (37)
Bílý pátek (7)

DSCN1186 (800x600)
DSCN1194 (800x600)
Zelená středa (32)
Zelená středa (16)
P5170591 (800x600)

Další foto zde.

V úterý hráli starší kluci ze 4. a 5. tříd v Břeclavi v okresním kole Mc Donald´s Cupu. Nakonec si vybojovali krásné 2. místo. Mužstvo ve složení David Lípa, František Pavlinec, Zdeněk Svoboda, Kryštof Kutnohorský, Jakub Mikeska, Michal Svojanovský, Tomáš Klikar, Ondra Koprivňanský a Vašek Svěchota si zaslouží pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci školy. Poděkování patří také panu Markovi Pavlincovi, Který pomohl s odvozem kluků do oblastního i do okresního kola.

DSCN1198 (600x800)

Oranžové úterý - prvňáčci

Oranžové úterý (23)

druháci

Oranžové úterý (15)

třeťáci

Oranžové úterý (1)

čtvrťáci

Oranžové úterý (14)

páťáci

Oranžové úterý (11)

v jídelně

Oranžové úterý (10)

další foto zde.

V úterý 16. 5. se konaly v Hustopečích plavecké závody 3. tříd. Celkem se letos zúčastnilo 48 chlapců a 44 dívek. Naši školu reprezentovali Tereza Pospíšilová, Matěj Viceník (3.A), Karolína Srncová a David Šída (3.B).

Plavecké závody (1)

Všichni bojovali statečně v kategorii jednotlivců i ve společné štafetě 4x25m.

Plavecké závody (10)

Terezka skončila v rozplavbě s časem 0:20,11 na druhém místě v kategorii dívek. Ve finále si nakonec doplavala s časem 0:20,40 pro bronzovou medaili.

Plavecké závody (16)
Plavecké závody (11)

V závodě štafet soutěžilo 23 škol. Naše štafeta si vybojovala skvělé sedmé místo.

Děkujeme za vzornou reprezentaci a blahopřejeme k úspěchu.

Další foto zde.

Tento týden je ve škole barevný. Dnes bylo modré pondělí.

Modré pondělí (7)
Modré pondělí (5)
Modré pondělí (34)
Modré pondělí (2)

Foto zde.

Družstvo našich páťáků se zúčastnilo ve čtvrtek 11. května oblastního kola dopravní soutěže. Družstvo ve složení Honza Souchop, Róza Pirščová, Mirka Příborská a Filip Juránek

Dopravní soutěž (1)

muselo prokázat své vědomosti v testech ve zdravovědě

Dopravní soutěž (15)

a dovednosti při jízdě podle pravidel silničního provozu

Dopravní soutěž (2)

a při jízdě zručnosti.

Dopravní soutěž (14)

Naši čtyři borci nám rozhodně neudělali ostudu a skončili nakonec na pěkném čtvrtém místě. Děkujeme za reprezentaci školy.