/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Ve čtvrtek 25. června v 17:00 hodin se sešli na zahradě školy všichni, kteří se chtěli společně rozloučit s právě končícím školním rokem.

Zahradní slavnost (9)

Další fotografie najdete zde.

GEOLOGICKO-PŘÍRODOVĚDNÁ EXKURZE V LOMU MOKRÁ

Dne 19.června jsme vyrazili na očekávanou exkurzi do lomu za Brnem ,kterou nám domluvil náš p. školník František Žiška.

P6190401 (1024x768)

Protože trochu poprchalo , nemohl jet autobus přímo do lomu, neboť hrozilo jeho uvíznutí. Tak jsme oblékli pláštěnky a pustili se do kopce,

Mokrá (12)

kde nás čekalo uvítání a výklad o historii tohoto místo od pana Romana Donocika , ředitele těžby .

Mokrá (17)

Následně pro nás střelmistři připravili ukázku odstřelu vápence. Vše jsme sledovali z bezpečné vzdálenosti ,překvapila nás rychlost cca.1 sekunda a dopad .V asi 15 metrové hloubce do vrtu umístili dynamit a profesionálně odstřelili potřebné množství horniny.

P6190369 (1024x768)

Následně žáky 5.A a 4.C převzali do své péče environmentální odborníci z ekocentra Rezekvítek a odešli s nimi do břidličného lomu, kde už proběhla rekultivace po těžbě. Pro paní učitelky si zatím přijela postupně obří nákladní auta a řidiči jim předvedli , jak nakládají a odváží do drtičky kusy vápence. Pan školník seděl v největším bagru v naší republice v ceně 30mil. korun a nakládal na tyto vozy. Následně si dospělí prohlédli operační místnost a s dětmi při hře se setkali v již opět životem kypící části lomu. Děti na závěr programu lovily živočichy, kteří se navrátili po těžbě zpět. Pan ředitel nás informoval o tom , že v lomu žijí vedle různorodého hmyzu a obojživelníků i dravci.

Mokrá (42)
P6190386 (1024x768)

Prohlídka a místo těžby bylo velmi zajímavé , nám se moc líbilo. Na závěr naši žáci dostali dárkové tašky se spoustou praktických pomůcek, které se budou do přírodovědy hodit. Chtěli jsme poděkovat panu Donocikovi za hezké a naučné dopoledne a přejeme jim, aby se jim v této těžké práci dařilo i nadále.

Mokrá (44)

Pracovníci budovy školy na Pavlovské a děti

Fotografie zde.

Výběr žáků 3. a 4. třídy strávil díky projektu Střediska volného času v Pohořelicích dva dny na nedaleké Jihlavě. Děti se plavily z Dolních Kounic do Ivaně.

Středa na vodě (5)

Fotografie zde.

Celí natěšení jsme vyrazili v pondělí 8. června do školy v přírodě. Zásobeni svačinkami a s dobrou náladou jsme vyjeli směr Brno. První zastávka bylo zábavně vědecké centrum VIDA, kde jsme si to parádně užili.

VIDA Brno (2)

Další fotografie z VIDA centra najdete zde.

Po příjezdu do rekreačního střediska Meziříčko jsme se ubytovali a vyrazili na průzkum okolí.

Hry v lese (5)

Večer jsme se všichni sešli, přehlídka kostýmů byla úžasná.

Pondělí (10)

Naučili jsme se naši hymnu a rozešli se na večerní program.

Pondělí (46)

Další fotografie najdete v jednotlivých třídách 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 4.C, 5.A.

Úterý 9. června

V úterý jsme opouštěli chatky hned po snídani a vyrazili na celodenní výlet prvňáci až čtvrťáci pěšky do Měřína

Celodenní výlet (1)

a páťáci autobusem do Jihlavy.

Muzeum v Jihlavě (9)

Po noční krátké bouřce se nám trochu ochladilo, ale na výlet to vůbec nevadilo.

Fotografie 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 4.C a 5.A.

Středa 10. června

Také středu jsme si náležitě užili. Počasí bez deště, teploty příjemné. Všechny třídy zvládly dopoledne angličtinku,

Angličtina (5)
Angličtina (4)

některé zajímavé aktivitky s paní psycholožkou

DSC_3230 (600x800)
Aktivity s paní psycholožkou (5)

a někteří sportovali.

Kriket (1)

Čtvrťáci míchali kouzelné lektvary.

Kouzelné lektvary (19)

Páťáci si hráli na archeology.

Archeologie (6)

Další fotografie v jednotlivých třídách. 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 4.C, 5.A.

Odpoledne čekal na všechny orientační běh smíšených hlídek.

Orientační závod (19)

Fotografie zde.

Večer jsme se sešli u táboráku, kde jsme zpívali oblíbené písničky a opékaly se také špekáčky.

Táborák (10)
Táborák (7)

Čtvrtek 11. června

Ve čtvrtek dopoledne přišla na řadu netradiční olympiáda. Na 19 stanovištích si děti vyzkoušely různé dovednosti.

baseball (4)
Běh na chůdách (5)
běh se svázanýma nohama (3)
hod a skok (4)
hod a skok (9)
hod mincí do jezýrka (2)
hod na koš (4)
hod na kuželky (2)
hod oštěpem (7)
chůze s pinpong. míčky (1)
kriket (13)
přesná trefa (3)
skok z místa (1)
slalom (2)
tanec s obručí (2)
trakaře (4)
trerfa mincí do misky (7)
tunel (2)

Další fotografie zde.

Po poledním klidu šli někteří k rybníku.

Koupání (14)
Koupání (21)

Odpoledne probíhaly aktivity podle jednotlivých tříd.

Slunce
Hry v lese (5)
Přehazovaná (9)

Po večerním nástupu vyrazily děti do lesa na stezku odvahy.

Večerní nástup (5)
Pán lesa (2)

Fotografie jednotlivých tříd 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 4.C, 5.A

V pátek jsme se dobalili, po snídani někteří ještě hledali poklad, hodnotili uplynulý týden a po obědě natěšení hurá domů.

Fotografie zde 1.A, 2.A, 3.A, 4.A, 4.C, 5.A