/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Také letos jsme vyrazili na letní školu v přírodě. Cestovali jsme kolem světa.

P1000933

Letošní škola v přírodě probíhala v rámci projektu "Posilování jazykových znalostí a praktických dovedností".

Děti různou formou zpracovávaly témata zaměřená ne EVVO v anglickém jazyce.

EVVO AJ ŠVP  Nesměř 046

Měli také čas si užít lesních

5.A (16)

a vodní radovánek.

CIMG1513

Složili jsme si také svoji hymnu, kterou jsem zpívali, vždy na společném setkání.

CIMG1488

Naši čtvrťáci a páťáci oslavili svůj páteční svátek návštěvou hlavního města. Vybaveni svačinami a dobrůtkami od maminek vyrazili o půl osmé do Prahy. Nejprve nás čekala zajímavá návštěva Senátu ČR. Za umožnění prohlídky budovy Senátu děkujeme panu senátorovi Ing. Hajdovi.

Praha 2012 (15)
Praha 2012 (8)

Viděli jsme také střídání Hradní stráže na Pražském hradě.

Praha 2012 (34)

Přes Karlův most, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí jsme dorazili na Karlovo náměstí, kde jsme si prohlédli model koncentračního tábora z období heydrichiády, který zde byl vystaven v souvislosti se 70. výročím atentátu na Reinharda Heydricha a přibližuje historické údaje i autentické lidské osudy českých odbojářů.

Praha 2012 (21)

Na závěr výletu jsme zvládli cestu metrem a návštěvu obchodního centra. Domů jsme se vrátili plni skvělých zážitků až pozdě večer, protože nás bohužel zdržela dopravní nehoda na dálnici. Ale hodní a trpěliví rodiče na nás počkali.

Další fotografie zde.