/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Skvělý týden jsme prožili od 9. do 13. června ve škole v přírodě nedaleko Podhradí nad Dyjí.

švp 1.A 137

Celý týden jsme pluli s Kryštofem Kolumbem pod vlajkou kastilské královny Isabelly k břehům Ameriky. Během plavby jsme se stihli pořádně vykoupat v bazénu, užili jsme si všichni napínavý celodenní výlet s plavbou na výletní lodi.

švp 4.A 015
švp 4.A 053

U dětí velmi oblíbená byla také večerní diskotéka s prvotřídní aparaturou a barevnými světelnými i kouřovými efekty. Zvládli jsme také táborák a stezku odvahy. Po celou plavbu jsme pnili řadu nelehkých úkolů, za které jsme si vysloužili platidlo - maravedi,diplomy, sladkosti a drobné odměny, kterými nás zásobili naši skvělí rodiče.

švp 5.A 129

Pochvalu mají také maminky, jejichž nelehkým úkolem bylo připravit dětem kostýmy.

švp 1.A 359

Poradili si s tím ale úžasně. To můžete koneckonců posoudit sami, když se podíváte na naše další fotografie.

Týden od 26. do 30. května jsme měli celý barevný. Letošním tématem byla "Cesta kolem světa".

Barevný týden

Barvy, ve kterých chodila většina dětí doplňovala zajímavá témata, týkající se naší planety.

Barevný týden 2008 Cesta kolem světa 091

Modré pondělí bylo věnováno vodě, která je velmi důležitá pro život na Zemi.

Hledali jsme informace i zajímavosti týkající se moří a oceánů.

Děti využívaly textů z knih, encyklopedií nebo internetu. Přinášely si řadu DVD pořadů na jednotlivá témata, která se střídala celý týden.

Barevný týden 2008 Cesta kolem světa 012

Barevný týden 2008 Cesta kolem světa 010

Žluté úterý přineslo řadu zajímavostí o životě na pouštích a polopouštích.

Barevný týden 2008 Cesta kolem světa 092

Barevný týden 2008 Cesta kolem světa 017

Barevný týden 2008 Cesta kolem světa 042

Červená středa - nahlédli jsme do "Červené knihy ohrožených zvířat".

Barevný týden 2008 Cesta kolem světa 093

Barevný týden 2008 Cesta kolem světa 052