/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Tradiční Čarodějnice netradičně

V celé naší zemi proběhly v tento den 30. dubna oslavy konce zimy tzv. Filipojakubská či Valpružina noc. Na budově Pavlovská jsme se rozhodli připravit projekt, kdy děti věnují tento den dětem. A tak dopoledne ve čtvrtek, po dlouhém plánování, chystání, domlouvání a připravování mohlo vše vypuknout.

Čarodějnice (31)

Děti z 5. A si připravily pro všechny mladší spolužáky stanoviště vskutku nápaditá a zábavná. Vincent Grebeníček s Jakubem Krškou nachystali těžký pochod na chůdách s chytáním netopýrů.

Čarodějnice (26)

Kousek od nich děti spolu s Eliškou Kmetovou, Aničkou Doleželovou a Jirkou Souchopem poslepu ochutnávaly a poznávaly cizokrajné ovoce.

Čarodějnice (17)

Na stanovišti sportovních čarodějnic Viktorie Štiberové, Melči Minaříkové a Aničky Blažkové musely děti ve dvojicích (kvůli navigaci ) projít temným čarodějným lesem.

Čarodějnice (20)

Kluci Matyáš Částek se Šimonem Kubíčkem si připravili test kapacity plic, kdy měli malí čarodějové přenést z místa na místo pomocí dechu neposlušná začarovaná kolečka.

Čarodějnice (36)

Saša Tučák s Patrikem Prčíkem zase připravili zapeklitý úkol, kdy pomocí hmatu museli kouzelníci spočítat a sebrat kolíčky, které zbyly po sušení kouzelných plášťů.

Čarodějnice (38)

Milan Podzemský, Verča Šafářová a Honzík Michalec s ostatními hledali tři ztracené lektvary, jejichž názvy daly dohromady kouzelné slovíčko.

Čarodějnice (11)

Petr Schuster a Filip Dusil zase vyzkoušeli pozornost všech čarodějnic, neboť použili obdobu hry skořápky ovšem s černočerným pavoukem v hlavní roli.

Čarodějnice (10)

Mikuláš Svoboda a Patrik Zdravkov se snažili vzdělat kouzelníky v oboru bylinkářském, skládačka třech známých květin se jim povedla.

Čarodějnice (9)

V rohu zahrady školy pak čekaly na děti Míša Kubíčková a Adéla Laznická se svým lovem pavouků na písečné pláži.

Čarodějnice (35)

Také Zbyněk Kroupa, Matěj Pavlinec a Matěj Blažek měli vymyšlenu pěknou hru, tak trošku famfrpálovo hokejový zápas s košťaty.

Čarodějnice (15)

Po slavnostním zahájení moderátorkou a letitou čarodějnicí původem z Moravy a představením jejího realizačního týmu z Čarodějné Unie (měli jsme zde zástupkyni polských, amerických, ruských, německých, finských, norských i slovenských čarodějek), se malí kouzelníci za tónů čarohudby vrhli na jednotlivá stanoviště.

Čarodějnice (5)

Pokud se jim úkol podařilo splnit, byli po zásluze odměněni. Během celého programu potom ČU odměňovala jednotlivce pamětními čarooceněními např. za nejotužilejší kostým, nejkrásnější košťátko, největšího pavouka, nejhistoričtější oděv apod. Oceněno jich bylo opravdu mnoho. Čarodějnice si stihly i zatančit a svým originálním moravským lidovým tancem nás mladí kouzelničtí hoši mile překvapili.

Čarodějnice (51)

Dětem i organizátorům akce – páťákům, se dopoledne velmi líbilo. Chtěli bychom založit novou tradici, kdy velcí připraví pro mladší hezkou zábavu. Svátek Čarodějnic je k tomu ideální a letos se nám to opravdu povedlo. Fotografie můžete vidět na webových stránkách školy.

Čarodějnice (7)
Čarodějnice (8)

Fotogalerie zde.

Letos jsme se opět zúčastnili taneční přehlídky pořádané DDM Mikulov v kině 25.dubna.

Stonožka (9)

Sobotní předpolední čas jsme věnovali zvukové a prostorové zkoušce. Funny je letos rozděleno do dvou skupin - na mladší a starší děvčata.

Stonožka (4)

Holky se strašně těšily, ale trápila je i tréma. Obě skupiny dopadly výborně, ohlas publika byl skvělý. Sestavy zatančily bezchybně, stihly se při tančení i usmívat. Rodičům děkujeme za podporu i chválu.

Tančení nás prostě baví!

Amazonky text2
Výšlap do Klentnice (6)

Fotografie zde.

Bližší informace podáme co nejdříve.

Na farmě (30)

Fotografie zde.

Ve čtvrtek 16. dubna se zapojili čtvrťáci a páťáci do celorepublikového projektu "Ukliďme Česko". Vyrazili na Kopeček, kde sbírali odpadky po neukázněných návštěvnících. Patří jim dík. Odměnu dostali také od pana Matušky, pracovníka CHKO.

Úklid Kopečku (19)

To krásné ráno 16.dubna jsme se těšili do lesa, protože kamarádi byli na přijímačkách a my jsme v počtu 11 spolužáků měli sbírat na Kopečku odpadky. Paní učitelka nás vybavila pytli a rukavicemi a šlo se. Ve spodní části lesa toho moc nebylo, zato nahoře až moc. Nejkurióznější nález byl dětský bryndák. Dále hodně lahví od alkoholu a plasty. Odměnou nám byl překrásný výhled na Mikulov z vrcholku Kopečku. Sbírali jsme rádi a den si užil . Určitě nic do přírody vyhazovat nebudeme, vždyť co to dá námahy, vše pěkně uklidit!

Žáci V.A

Vícemistři 1
P4200252 (600x800)
P4220306 (800x624)
P4220308 (800x600)
P4220314 (600x800)

Think Blue. Cup.

Záznamy jednotlivých zápasů ze 17. 4. najdete na adrese http://www.tvcom.cz/

Srdečně zveme děti i jejich rodiče na společný výšlap přes do Klentnice. V neděli 26. dubna. Sraz v 9:00 hodin u pokladny do jeskyně pod Turoldem. Tento 2. ročník je věnován paní učitelce Sylvě Kohútové.

Těšíme se na Vás.