/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Já Ondra a moji kamarádi jsme si byli hrát v neděli 13. dubna na amfiteátru. Našli jsme pod stromem malinkou veverku, která vypadala jako mrtvá. Zavolal jsem na pomoc svou maminku. Veveřička byla vystrašená a třepala se zimou. Maminka ji vzala do náruče, zahřála pod mikinou a odnesla domů. Šel jsem taky domů a připravil pro veverku pelíšek. Maminka Jindřiška zkusila nakrmit mláďátko mlíčkem z injekční stříkačky.

Veverka ve 2.A 001

Moc mu chutnalo.

Veverka ve 2.A 002

Dnes 21. dubna nám veverčáka Adámka přinesla ukázat do II.A třídy. Kamarádi a kamarádky se podívali, jak se krmí a pohladili si ho. Stále je malý, ale má už velkou sílu, protože vyšplhá mamce po triku až do vlasů. Všem se líbila jeho hebká srst a korálkové oči.

Veverka ve 2.A 004

Jsem rád, že jsme mu mohli pomoci.

Fotografie.

Chystáme se na školu v přírodě - týdnen od 9. do 13. června strávíme tentokrát v Podhradí nad Dyjí v rekreačním středisku BOROVINA.

V týdnu od 7. do 11. dubna proběhl sběr starého tříděného papíru.

Sběr - jaro 2008 001

Tentokrát se zapojilo do celotýdenní sběrové akce 85 dětí.

Absolutně nejlepší sběrači byli třeťáci. Kteří nasbírali 2 888 kg.

1. místo Terezka Svěchotová 420 kg

2. místo Staňka Dvořáčková 391 kg

3. místo Darča Nováková 384 kg

Vítězové sběrové soutěže 007

Velkou pochvalu mají i naši prvňáčci, kteří se úmístili na 2. místě mezi třídami. Za nimi se umístili druháci, pak čtvrťáci a na posledním místě skončili páťáci.

Všem, kteří přinesli jakékoli množství moc děkujeme.

Vítězové sběrové soutěže 002

Velký dík patří také babičce a dědečkovi Lucky Novosadové, ktří připravili pro děti překvapení v podobě nádherných dortů.

Na nejpilnější sběrače čeká opět odměna.

Také druhé setkání budoucích prvňáčků a jejich rodičů s paními učitelkami si všichni pořádně užili.

2. setkání s budoucími prvňáčky 010

S řadou úkolů, které pro ně tentokrát paní učitelky připravily, si budoucí školáci hravě poradili. Rozděleni do skupinek si procvičili několik činnotí.

Při průpravných cvičeních ke psaní se skvělě zapojili i rodiče.

2. setkání s budoucími prvňáčky 034

2. setkání s budoucími prvňáčky 036

Hudební, rytmická i pěvecká cvičení si skvěle užili.

2. setkání s budoucími prvňáčky 056

Velmi oblíbená je u dětí interaktivní tabule. Tentokrát na ní zkoušly hrát obrázkové a zvukové pexeso.

2. setkání s budoucími prvňáčky 072

Věříme, že se to dětem líbilo a že už se těší na další setkání, které proběhne 12. května.

Fotografie zde.