/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY

Tento měsíc jsme věnovali knihám, knížkám, knížečkám no zkrátka čtivu. Ve třídách děti představovaly své oblíbené knížky, bavily se o nich, doporučovaly a ukazovaly spolužákům.

P1130345 (800x600)

Vyráběly si i své vlastní knihy.

P1130344 (800x600)

Poslední březnový den vyvrcholilo snažení dětí z budovy na Pavlovské ulici společným setkáním u knižní pyramidy. Všechny děti, které si přinesly svou oblíbenou knížku, ji společně s ostatními naskládaly do kruhu.

Stavba z knih (24)

Chtěli jsme zjistit, jestli se nám podaří vytvořit z nich prostorový objekt, podobný spíše kuželu. Když jsme z pevnějších a větších knih postavili základnu, menší a těžší knížky jsme skládali na ně. Výsledek nás překvapil. Očekávali jsme stavbu obří a rozměrnou, ale byla spíše malá a rozložitá. Posuďte sami podle fotografie.

4. třída

My se však nevzdáváme! Příští ročník donese svou nejmilejší knihu ještě více dětí a pyramidu určitě postavíme. Letos se zapojily s knihami i paní učitelky. Za rok plánujeme přizvat také rodiče a zkusíme vytvořit nový neobvyklý knižní rekord, protože březen – je přece měsíc knihy!

Mgr. St. Zelinková

Další fotografie zde.

Ve středu 19. března se konalo první setkání budoucích prvňáčků a jejich rodičů.

Setkání budoucích prvňáčků 1 (2)

Fotografie zde.