/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Čas rychle utíká. Nebude dlouho trvat a naši páťáci se budou rozhodovat, jestli zůstanou na 2. stupni na základní škole nebo jestli půjdou na gymnázium. To si uvědomují učitelé na 2. stupni i kolegové z místního gymnázia, kteří připravili pro své budoucí žáky zajímavý program spojený s prohlídkou škol. Na gymnáziu měli v úterý 8.prosince "Den otevřených dveří" a ve čtvrtek 10. prosince připravili vyučující a žáci 2. stupně zajímavý program pro naše páťáky.

MDS pro 6. tř. Valticka (9)

Páťáci se zúčastnili některých vyučovacích hodin. Viděli ukázky z výuky matematiky, angličtiny, velmi je zaujaly chemické pokusy i ukázky z dějepisného projetku - Římané.

MDS pro 6. tř. Valticka (7)

Na středu 9. prosince připravily paní učitelky a paní vychovatelky pro děti a jejich rodiče vánoční dílničky.

Vánoční dílničky 09 (83)

Tato tradiční předvánoční akce slouží nejen ke vzájemnému setkávání a navození správné předvánoční atmosféry, ale také k výrobě vánočních překvapení pro naše nejbližší. Velké poděkování patří paním učtelkám i vychovatelkám, které dílničky připravily, paním kuchařkám za skvělý voňavý vánoční punč, připravený pro dospělé návštěvníky, ale i maminkám, které stihly napéct sladké dobroty a přinesly nám je ochutnat. Doufáme, že si všichni středeční tvořivé odpoledne pohodově užili, a že všechny výrobky potěší ty, pro které je děti i jejich rodiče s úžasnou chutí vyrobili. Letos se vyráběly papírové vánoční hvězdy.

Vánoční dílničky 09 (118)

polystyrenové baňky,

Vánoční dílničky 09 (17)
Vánoční dílničky 09 (103)

ozdoby na kolíčku,

Vánoční dílničky 09 (43)
Vánoční dílničky 09 (130)

vánoční přání a svícen s kominíčkem pro štěstí,

Vánoční dílničky 09 (133)

Vánoční dílničky 09 (101)

Samozřejmě nemohlo chybět ani zdobení perníků.

Vánoční dílničky 09 (71)

K vánočním dílnám patří také vánoční výzdoba. Maminka Jana Frantelová nám věnovala parádní závěsnou ozdobu. Děkujeme.

Vánoční dílničky 09 (40)

Sympatické bylo také to, že řada maminek se na chvíli zastavila v předvánočním shonu a strávila s námi u skleničky vánočního punče pohodový podvečer.

Vánoční dílničky 09 (41)

Vánoční dílničky 09 (109)

Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce a těšíme se za rok na shledanou.

Další fotografie zde.

Ve středu 9. prosince si naši florbalisté změřili své síly ve vánočním turnaji. Osm družstev, složených z žákú od 1. do 5. třídy, spolu soupeřilo celé dopoledne. Nejen chlapci, ale i dívky měly své zástupkyně - Adéla Podbřecká a Lenka Popelová, které se nedaly rozhodně mezi hochy zahanbit.Nejvíce sil a štěstí nakonec přálo družstvu ve složení Dominik Procházka, Adam Souchop, Jakub Viceník, Petr Káňa a Jiří Vala, kteří se stali vítězi tohoto turnaje. Sláva vítězům a čest poraženým.

Florbalový turnaj (9)

Další fotografie zde.

Jiřík si udělal s rodiči v pondělí 30. listopadu výlet do Prahy.

Jiřík v Praze 002
Jiřík v Praze 024

Postoupil do celostátního kola logické olympiády, které se konalo v Poslanecké sněmovně. Mezi 96 účastníky se Jirka umístil na skvělém 40. místě. Moc mu blahopřejeme.

Jiřík

Už v pátek přišel za dětmi do školy Mikuláš se svojí družinou milých, hodných andělů a rozverných, chvílemi i strašidelných čertů, kteří zjišťovali, jak byly nebo nebyly děti celý rok hodné.

Mikuláš 2009 (32)

I když to už vypadalo, že některé zlobivce si čerti odnesou, paní učitleky jim v tom nakonec zabránily, prototže zlobílci slíbili, že se polepší. Všichni dostali sladký dárek v podobě adventního kalendáře (děkujeme SRPDŠ).

Mikuláš 2009 (13)

Poděkování patří i paní místostarostce Iloně Žižkové Vágnerové, která přinesla dětem také drobnou sdadkost.

Další fotografie zde.

Blížící čas Vánoc, nejkrásnějších svátků v roce, využíváme ke společným setkáním.

Adventní zpívání (3)

Každé prosincové pondělí se po velké přestávce sejdeme u vánočního stromku a kromě povídání si také zazpíváme společně známé a oblíbené vánoční písničky.

Další fotografie.