/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Zveme všechny děti i jejich rodiče ve čtvrtek 10. prosince v 18:00 hodin na Náměstí.

Česko zpívá koledy - texty.doc 39,50 kB

V pátek 27. listopadu k nám přijelo mobilní planetárium. Pozvali jsme ho v rámci celoročního programu "Putování vesmírem".

Mobilní panetárium (2)

Fotografie zde.

Ve středu 11. listopadu k nám zavítala skupina historického šermu Pernštejni. Zavedla nás zpět v čase do období, kdy na českém trůnu vládli Lucemburkové. Poutavou a vtipnou formou nám přiblížili dobu, plnou rytířských soubojů a bitev.

Pernštejni (15)

Šermíři seznámili děti v krátkých divadelních vstupech také s Janem Lucemburským, Karlem IV. nebo Zikmundem Lucemburským. Nakonec dostaly děti prostor pro své dotazy. Velmi také ocenili, zejména chlapci, možnost si na zbraně této doby i sáhnout. Všem se představení líbilo.

Fotografie najdete zde.