/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

S nápisem „Jsem čtenář“ na šerpě se usměvaví, zvídaví prvňáčci hrdě ukazovali maminkám, tatínkům i prarodičům. Na čtenáře je totiž pasoval sám veliký král čtenářů, který za zvuku fanfár slavnostně poklepal každému mečem na rameno.

Slabikářová slavnost (79)

Panu králi a všem přihlížejícím děti s trochou trémy předvedly, co vše už zvládly v jazyce českém, anglickém i matematice. Skládaly slova, tančily na anglickou píseň a ukazovaly číslice. Od pana ředitele a paních učitelek dostali malí čtenáři krásný nový slabikář, malou sladkost a drobnou hračku.

Slabikářová slavnost (29)

Při teplém čaji si všichni mohli prohlédnout také výtvarné práce a fotografie, které zachycují netradiční vyučování mimo budovu školy.

Příjemný večer, při kterém se sešli starší spolužáci i malí žáčci, si všichni moc užili i díky ochotným paním kuchařkám, které připravily chutné občerstvení. Děkujeme.

Fotografie zde.

V pátek 16. listopadu se třída II.A proměnila v pohádkovou říši skřítků.

Tajemné hrátky skřítků (64)

Děti jako skřítci se spolu se skřítkem Vítkem vydaly na kouzelný výlet, během něhož poznávaly taje, které skrývá strašidelný les. Vyzkoušely si, jak vypadá takový obyčejný skřítčí den. Na oplátku svého průvodce skřítka Vítka naučily abecedu a podělily se o znalosti, které od začátku roku získaly.

Tajemné hrátky skřítků (10)

O tom, že ne každá kouzelná bytost je hodná, se děti přesvědčily, když si vyslechly povídání o školním skřítkovi, který rád tropí neplechu a zlobí děti i paní učitelky. Tohoto skřítka se však podařilo dopadnout, takže bylo co oslavovat.

Tajemné hrátky skřítků (73)

Nakonec skřítek Vítek udělil dětem diplom, jako odměnu za celodenní putování.

Hrátky skřítků (9)

Fotografie zde.

Také v letošním roce uspěl Lubor Čech (5.A) v logické olympiádě.

PB080007

Svůj loňský výsledek, postup do krajského kola, letos ještě vylepšil a z 5. místa v kraji postupuje do celostátního kola. Navázal tak na úspěch Jirky Valy, kterému se před pár lety podařilo také postoupit do celostátního kola.

V pondělí 26. listopadu se Lubča potkal v Praze v Míčovně Pražského hradu s ostatními úspěšnými řešiteli z celé České republiky. Mezi 65 finalisty se nakonec umístil na skvělém 16. místě.

V rámci celoročního projektu věnovanému knihám a čtení přespaly děti ze 2.C ve škole. V šest večer si dali druháci i se svými rodiči sraz na školní zahradě. Společně si opekli na večeři špekáčky u ohně, který jim připravil pan Žižka.

Spaní a čtení (11)

Hlavní náplní večera bylo pohádkové čtení,

Spaní a čtení (23)

které se prokládalo sportovními chvilkami.

Spaní a čtení (30)

Čas zbyl i na kreslenou pohádku, kterou jim Vojta Hondl pustil na interaktivní tabuli.

Spaní a čtení (25)

Pak už se všichni pořádně unavení zabalili do svých spacáků a tvrdě usnuli. Ráno si ještě užili společnou snídani,

Spaní a čtení (29)

chvilku sportování. V deset hodin si pro ně přicházeli rodiče. Moc se jim nechtělo. Už teď se těší na další netradiční akci.

Další fotografie zde.

Další fotografie.

práce výtvarného kroužku (2)

Další fotografie zde.