/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Halloweenský pochod

IMG_6833

My děti z naší školy jsem se sešly s našimi kamarády, sourozenci, rodiči, babičkami, dědečky a hlavně učiteli navečer 26. října na školním dvoře. Jakmile se ještě víc setmělo, vydali jsme se v malých skupinkách po oranžových fáborcích s lampionky a baterkami v ruce až na tajné místo, o kterém jsme dopředu nevěděli. Oranžová barva krepových fáborků a blikající světélka svíček nás dovedla až na Kozí hrádek. Pod skálou na nás čekal rytíř Siegfried. Seznámili jsme se s ním a on nás vyzval, abychom si sami z „hadí díry“ vytáhli překvapení. Za svoji odvahu jsme ještě navíc dostali glejt, omalovánku a dýňová semínka. Vesele jsme odcházeli domů.

IMG_6831

Redaktoři školního časopisu KAKTUS

Další fotografie najdete zde.

PET_lahve (1)

Navsteva_z_Izraele (3)

Další fotografie.

Také letos jsme se zúčastnili dýňobraní. Na tuto odpolední tvořivou dílnu jsme pozvali i naše rodiče, kteří projevili úžasnou kreativitu a výtvarné nadání. Výsledkem odpoledního snažení byla řada zajimavých "Dýňáků".

Stačí skouknout následující fotografie.

V letošním školním roce se budeme toulat naší historií. Během těchto toulek navštívíme řadu hradů a zámků. První dobrodružná výprava nás přivedla na Sirotčí hrádek.

Sirotčí hrádek 09 (32)

Na celkem dlouhé a náročné cestě její účastníci plnili řadu zajimavých úkolů, aby na jejím konci mohli probudit tajemnného rytíře a najít sladký poklad.

Sirotčí hrádek 09 (6)
Sirotčí hrádek 09 (38)

Všichni si slunečný a pohodový pátek skvěle užili a těší se na další dobrodružné cestování.

Pro další fotografie klikněte sem.

V úterý 1. září se ve sváteční náladě sešli na prosluněné školní zahradě děti, jejich rodiče i pracovníci školy, aby společně zahájili nový školní rok. Na děti i jejich rodiče čekala překvapení na zahradě i ve škole.

Zahájení šk. roku 2009-2010 (13)

Slavnostnímu zahájení byli přítomni také paní místostarostka PhDr. Ilona Žišková Vágnerová a senátor Ing. Jan Hajda, kteří společně symbolicky otevřely školní zahradu, na které přes prázdniny vyrostly herní prvky pro děti.

Zahájení šk. roku 2009-2010

Také uvnitř školy čekalo na děti překvapení v podobě nově vymalovaných tříd i obrázků na chodbách.