/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Další z řady akcí nám pomohla nahlédnout do rodinných tradic jednotlivých žáků. Ptáte se jak?

Děti si měly spolu s rodiči vyrobit z jakéhokoliv materiálu erb charakterizující co nejvíce jejich rod (rodinu). Na erbu neměla být písmena ani podpisy, velikosti a fantazii se meze nekladly. Dobře víme, že pro mnohé tvořivé příbuzenstvo je taková hra výzvou a přesto nás překvapilo jak nádherné a nápadité erby děti přinesly.

Rodinný erb

Objevily se tu krásné práce z těsta, kovu, dřeva, látek , ale i vosku. Některé erby hýřily barvami, jiné byly decentně laděny do doplňujících se odstínů. Na erbech se objevily umně vyvedené záliby jednotlivých členů rodin – od dudlíků až po auta. Někteří využili svá příjmení pro pobavení – Fajkusovi(fajfka)…

Rodinné erby (12)

Každý, kdo se zúčastnil této akce byl odměněn na třídní hrací listině, kde hráči sbírají potřebné „minierbíky“. Projekt bude vyhodnocen a ukončen ve škole v přírodě v době od 21.6.-25.6.2010.

Rodinné erby (13)

Všem zúčastněným rodům gratulujeme a blahopřejeme k úspěšné prezentaci. Na konci školního roku chystáme výstavu prací související s letošním projektem Naší historií. Takže zmíněné práce můžete vidět a pokochat se.Těšíme se na Vás!

Mgr. Stanislava Zelinková

Erby (2)