/ PAVLOVSKÁ / Školní zápisník - Pavlovská

Srdečně zveme všechny na naši Zahradní slavnost, která se koná ve čtvrtek 29. června v 17:00 hodin.

IMG_20170622_171636

Krásný slunečný týden od 12. do 16. června strávily společně všechny třídy ve škole v přírodě v Nesměři u Velkého Meziříčí.

Hollywood

Autobusy vyrazily od školy po půl deváté.

Cesta autobusem (3)
Cesta autobusem (2)

Cestou do Nesměře jsme se stavili v Permoniu u Oslavan.

Permonium (25)

Hned u autobusů si nás vyzvedli animátoři, kteří se o nás po celou dobu skvěle starali. Prvňáčci byli rozdělení do tří družstev a s paní učitelkou, paní vychovatelkou Petrovou a Katkou Polákovou vyrazili na dobrodružnou výpravu po stopách permoníků. Cestou plnili spoustu lehčích i náročnějších úkolů. Za splnění dostali přívěšek.

Permonium (1)

Starší děti se rozdělily do čtyřčlenných skupinek. Musely společně proběhnout celou náročnou trasu a splnit také všechny úkoly. Odměnou jim byla na konci figurka permoníka.

Permonium (4)

Čtyřhodinový program nám uběhl jako voda. Užily si ho i paní učitelky.

Permonium (7)

Po příjezdu do tábora jsme se ubytovali v chatkách a na budově

Chatky (2)

a vydali se na obhlídku okolí.

Na zřícenině

Po večeři bylo společné setkání v kostýmech.

Kostýmy (14)

První ráno byly ještě některé chatky brzy vzhůru, ale od středy už všichni spali jako broučci a paní učitelky měly co dělat, aby je vůbec probudily. Někteří se po ránu pěkně protáhli.

Rozcvička (1)

Dopoledne měla každá třída svůj program a odpoledne vyrazili všichni do Velkého Meziříčí, kde děti nejvíc lákalo nakupování. Cestou se někteří zastavili v Hollywoodu.

Hollywood

Všichni si užili her na louce i v lese

Hry (8)
Výlet do Velkého Meziříčí (3)
Hry v lese (22)

a díky pěknému počasí i u vody.

Koupání (1)

Ve středu jsme měli odpoledne orientační hru smíšených družstev, kde si každý člen vyzkoušel své vědomosti a dovednosti z různých oblastí.

Orientační hra (41)
Orientační hra (53)

Nechyběl ani táborák s opékáním špekáčků a stezka odvahy.

Táborák (2)

Ve čtvrtek jsme taky všichni vyrazili do Budišova, kde mají zámek plný vycpaných zvířat

Výlet do Budišova (30)

a kolem parádní zahradu.

Výlet do Budišova (11)

Mají tam také pěkné dětské hřiště.

Výlet do Budišova (21)

Někteří si malovali svá trička.

Výroba triček (6)
Výroba triček (2)

Nechyběla ani angličtina.

Angličtina (20)

Nakonec všichni našli svůj poklad a mohli se těšit domů.

Poklad (1)

Poklad (5)

Další foto najdete zde.

Hry v lese (6)

Fotky 1.A

Fotky 2.A

Kostýmy (1)

Fotky 3.A

Poklad (3)

Fotky 4.A

Permonium

Fotky 5.A

1.A - výlet do jeskyně na Turoldu - foto zde.

2.A - výlet do archeoparku v Pavlově - foto zde.

3.A - výlet do archeoparku v Pavlově - foto zde.

4.A - cyklovýlet do Brodu nad Dyjí - foto zde.

5.A - výlet do Prahy - foto zde.

Praha (23)

Fotografie zde.

V pondělí 29. května proběhlo druhé setkání budoucích prvňáčků.

Druhé setkání (35)

Děti si s paní učitelkou vyzkoušely několik aktivitek - tančily, zpívaly

Druhé setkání (3)

a počítaly.

Druhé setkání (7)
Druhé setkání (20)

Venku na zahradě pak sportovaly a dostaly zdravou svačinku.

Druhé setkání (48)

Druhé setkání (50)

Snad si čtvrteční odpoledne hezky užily a těší na 4. září.

Další foto zde.

V sobotu 27. května se konal již čtvrtý ročník přechodu přes Pálavu.

image-0-02-05-6d7b7ae372fcc66d3154ab85488c9e2e5778ca6353a1d86c85c35d76e8973578-V

Již potřetí se konal tento pochod zároveň jako vzpomínka na naši milou kolegyni paní učitelku Sylvu Kohútovou. Všichni kdo měli čas a chuť vyrazili ráno po deváté hodině od pokladny do jeskyní směr Klentnice. Tentok rok nás šlo asi 160.

image-0-02-05-0fc9dd1bdb64339289a56b34406ced08e74e05c2e5565adf9a5a90b124e5b063-V

Letos jsme organizovali tuto akci opět ve spolupráci se správou CHKO Pálava. Její vedoucí Mgr. Jiří Kmet a Ing. František Foltýn nám vybrali tentokrát trasu kolem Kočičího kamene a po vrcholové plošině Stolové hory.

Přechod Pálavy (15)

Na konci cesty jsme opékali špekáčky a pekli vlastnoručně vyrobené placky z mouky, kterou jsme si namleli na kamenném mlýnku. Moc nám chutnaly.

image-0-02-05-afdc97761cdc01315492166be2171169799aef6603439509eede4dde6eb2c42a-V

Děti si hrály a pobíhaly na hřišti, rodiče se také nenudili.

Přechod přes Pálavu (63)

Na ně čekalo odpočívání a polehávání ve stínu. Všem se to moc líbilo!

Přechod přes Pálavu (20)

Poděkování patří pracovníkům Správy CHKO Pálava, jejímu vedoucímu Jiřímu Kmetovi , Františku Foltýnovi, obci Kentnice, která nám věnovala dřevo na táborák, panu školníkovi Franišku Žižkovi, který oheň připravil a staral se o něj

Přechod přes Pálavu (75)

a panu Hrnčířovi z Klentnice, který připravil suroviny a učil nás péct chlebové placky, jak je pekli staří Keltové.

Přechod Pálavy (21)
Přechod přes Pálavu (101)
Přechod Pálavy (22)
Přechod Pálavy (1)

Jan Souchop, Kateřina Široká, žáci V.A

Foto zde.

V pátek 26. května se naše taneční skupina Funny Dancers zúčastnila soutěže Česko se hýbe. Při své premiéře si vůbec nevedla špatně. Holky a Filda získali nakonec diplomy a medaile za 7. místo a jen o jedno místo jim utekl postup do Prahy. Už teď se těší, že zkusí štěstí i příští rok.

20170526_131418_resized
20160831_103214

V úterý 16. května se konalo v Břeclavi na ZŠ Slovácká okresní kolo matematické olympiády, kde získal Honzík Souchop 5.A skvělé 1. místo. Moc blahopřejeme.

Poslední den barevného týdne měl barvu žlutou.

DSCN1208

V tento den proběhl také program o včelách, který se nám velmi líbil. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života včel.

Žlutý pátek (6)

Naši sportovci vyrazili na Valtickou, kde probíhal atletický trojboj. V něm se utkaly v běhu na 50 m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem děti z obou našich budov. Medailisté nás budou v úterý reprezentovat na ZŠ Hraničářů. Budeme držet palce.

Další foto zde.

Celý týden jsme také sbírali starý papír. Podařilo se nasbírat 3 plné kontejnery. Super. Děkujeme.