/ HISTORIE ŠKOLY / Oslavy 80. výročí školy na Valtické ulici

Oslavy 80. výročí školy na Valtické ulici

Budova ZŠ Mikulov, Valtická ul. 3

PA240249

V pátek 24. října 2008 proběhla na naší škole na ul. Valtická oslava k 80. výročí jejího vzniku. Budova byla otevřena jako česká škola v Mikulově k 10. výročí založení Československé republiky /28. října 1918/. Přes pohnutý vývoj dějin nadále škola zůstává jedním ze vzdělávacích center ve městě a dosahuje velmi dobrých výsledků.

Oslavy výročí školy byly již od osmi hodin ve znamení "dne otevřených dveří" a rodiče i veřejnost si mohli prohlédnout vyučovací proces. Učitelé i žáci rádi předvedli, jak probíhá výuka v současné době a bývalí žáci zavzpomínali, jak oni zde získávali vzdělání.

Hlavní program začal v deset hodin shromážděním všech účastníků a žáků ve školní tělocvičně. Po kulturním úvodu přivítal ředitel školy Mgr. Rostislav Souchop hosty, bývalé ředitele a učitele a žáky, hosty ze spřátelených škol z Bratislavy a Poysdorfu i hosty z Městského úřadu Mikulov. Po předání pozdravů a dárků, /nechyběla ani škola v podobě narozeninového dortu/ vystoupili žáci z Valtické i Pavlovské s programem k oslavě výročí školy.

Pak se delegace účastníků oslav odebrala před budovu školy, kde se nachází pamětní deska na prvního ředitele školy Jaroslava Zlámala a položila k ní věnec.

Součástí oslav bylo i vysazení památeční lípy ve školním arboretu. Na závěr se všichni sešli buď v tělocvičně nebo v místnosti pro hosty, kde je čekalo bohaté pohoštění a cimbálová muzika Kolík. Všichni si ještě družně poseděli a zavzpomínali na svá školská léta.

PA240258

PA240270