/ EKOKLUB / Starší akce

Starší akce

Tady jsou starší akce...

Fotografie ze starších akcí

sedlec_ptaci_festival_2007_imagelarge_large

Ptačí festival Sedlec 2007

predavani_cen_viteznym_druzstvum_large

Zelená stezka Jaromíra Tomečka 2007

sber_kastanu_large

Sběr kaštanů 2007

Z činnosti EKOKLUBU

Naše historie

Co lítá v rákosí 2006

V sobotu 7. října 2006 se konala v okolí rybníka Nesyt v Sedleci tradiční akce CEV Pálava Mikulov spojená s odchytem, kroužkovováním a poznáváním ptáků "Co lítá v rákosí" v prostranství Slanisko u nádraží.

Ekoklub navštívil tuto velmi atraktivní akci, kde jsme měli možnost se seznámit s odchytem a kroužkováním ptáků, kteří uvízli v odchytových sítích ornitologů. Neméně zajímavý byl i doprovodný výklad odborníků i samotná prohlídka této lokality.

Zaujal nás především odborný výklad ornitologa CHKO Pálava Mikulov RNDr. Josefa Chytila, který poutavě vyprávěl ke každému odchycenému ptáčkovi, okroužkoval je a vypustil. Letos byli nejzajímavější ptáci žijící v bahnitém terénu v okolí vod bahňáci. První na řadu přišla slučka malá, která k nám přilétává podzimem ze severských oblastí. Zaujali i jespáci, jespák obecný i jespák bojovný, také běžnější strnadi rákosní i moudivláček lužní. Zajímavé bylo i samotné kroužkování, kde jsme se dověděli, jak správně držet chyceného ptáčka, abychom ho neudusili. Když jsme se pak vydali k odchytovým sítím, kde se také nacházelo množství zajímavých druhů, procházeli jsme slanistým terénem se slanomilnou květenou a nad hlavami se ozývaly známé hlasy divokých kachen. K příjemnému dni přispělo i krásné slunečné počasí, které potěšilo zároveň i s nevšedními zážitky velké množství účastníků této akce.